אז שנעשה סדר? טיפים קצרים שיעשו לכם נעים בעיניים

אז שנעשה סדר? טיפים קצרים שיעשו לכם נעים בעיניים

הנה 3 טיפים קלילים וטובים:

פרידות קטנות

רגע לפני חג הפסח, הוא הזדמנות מושלמת לעשות קצת סדר. להיפטר מהישן ולפנות מקום לחדש. במסגרת סידור הבית שלכם לכבוד החג, מומלץ למיין את כל הפריטים שזנחתם לאחרונה, אלה שמתחבאים בארונות עמוק בפנים, אלה שסביר ששכחתם שקיימים. איך עושים את זה? עברו על הפריטים האלה ונסו להיזכר מתי בפעם האחרונה השתמשתם בקערה בצורת לב שקיבלתם? או מתי הרגשתם שאתם חייבים ללבוש את החולצה מהתיכון? החוק הוא פשוט – אם הפריט נמצא אצלכם ללא שימוש למעלה משנה, זה הזמן להיפטר. לא לזרוק – אלא לתרום. גם מעשה טוב וגם יעשה לכם את הפרידה הרבה פחות קשה.

אחסון צבעוני – זה כל הקסם

בין אם אתם עובדים מהבית או אולי ארגנתם לעצמכם משרד ביתי עם לא מעט ניירת ו"קשקושים" אחרים שצוברים לא מעט אבק, היעזרו בקופסאות כדי למיין את הניירות ואת הפריטים האחרים שמסתירים את שולחן המחשב שלכם. זה הזמן גם לרכוש שידה או יחידת מדפים, עליה תוכלו להניח את הקופסאות הצבעוניות המקושטות ובהן להסתיר את כל הפריטים שתרמו, קודם לכן, לאי סדר שבמשרד.

באשר לקופסאות, אלו יכולות להיות קופסאות מסוגננות שקונים מראש או קופסאות נעליים, למשל, שעוטפים בניירות צבעוניים. את אותו הרעיון תוכלו ליישם גם בחדרים האחרים של הבית ואפילו במטבח.

עבדים היינו – אין מנוס משלב הניקיון

לאחר שארגנתם מעט את הבית, מצאתם מקום לכל הפריטים שפזורים בפינות הנסתרות והלא נסתרות של הבית, הגיע שלב הניקיון. נכון, השלב הזה פחות אהוב על מרביתנו, אבל אין מנוס מלהוציא אותו לפעול כחלק מסידור הבית לפני החג. איך עושים את זה נכון, או – בצורה יעילה יותר מכפי שנהגתם לעשות עד עתה? ראשית, היעזרו בבני המשפחה. רתמו אותם למשימה החשובה הזו והטילו עליהם מטלות שונות בהתאם ליכולת של כל אחד מהם. התחילו מניקוי האבק, המשיכו לשאיבת השטיחים ושלב טאטוא הרצפה וסיימו בשטיפה. אל תעבדו במקביל בכמה חדרים שונים, הקדישו לכל חדר את תשומת הלב הנדרשת לו. התחילו במטבח, המשיכו לסלון ו"קנחו" בחדרי הבית האחרים. אם תקפידו לנקות את הבית שלכם בצורה שיטתית ולעשות זאת לאחר שארגנתם וסדרתם אותו כהלכה, תעברו את המשימה הזו בשלום!

shutterstock_427227154

דיינו!

חג סדר שמח!